Sada je: sub dec 16, 2017 5:27 am.

Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
CODEX ALIMENTARIUS i GMO goveđi hormon brzog rasta-rBGH 
Autor/ica Poruka

Post CODEX ALIMENTARIUS i GMO goveđi hormon brzog rasta-rBGH
Google prikaže stotine hiljada stranica kada se utipkaju ključne riječi ''rBGH'' ili ''BGH''.

Ovaj hormon je nastao genetskom manipulacijom. Čini mi se da je napravljen od bakterije Ešerihije koli.
Svrha ubrizgavanja ovog hormona u krave je da one počnu davati mnogo više mlijeka.

http://www.youtube.com/watch?v=UlKsdyTO7jE

Međutim, pokazalo se da tako tretirane krave češće dobijaju mastitis - upalu vimena. Upale vimena kod krava se tretiraju vet. antibioticima.

Pošteno bi bilo da farmeri, u vrijeme kada su krave tretirane antibioticima, ne šalju mlijeko u otkupne stanice ili na kakav drugi način vrše prodaju. Da li se možemo osloniti na njihovo poštenje i savjest ostavljam čitaocima da zaključe.

Utjecaj na ljudsko zdravlje ukoliko piju mlijeko dobijeno od krava koje su tretirane rBGH je takav da ljudi sve češće obolijevaju od raka dojke, raka prostate i debelog crijeva.

Vjerovatno ima još negativnih utjecaja, ali u želji da skratim ovo svoje pisanije, neću ih nabrajati.

Pogledao sam putem web. stranice Ureda za veterinarstvo spisak dozvoljenih lijekova u veterinarstvu i pronašao ovaj hormon pod nazivom FOLLIGON. Ja nisam stručan da objasnim za šta ovaj hormon služi, međutim sumnjam. U ovoj državi ja u sve sumnjam!

http://www.vet.gov.ba/

Citat:
http://www.vet.gov.ba/pdffiles/lijekovi/registrovani_lijekovi_u_BiH.pdf
14
FOLLIGON

suha injekcija+rastvaraĉ
serumski gonadotropin
kutijasa 5boĉica suve matx5 ml otapala
"Intervet International"
Holandija
09-335-14080-7/07
24.12.2007
UP-I- 06-2-24-139/09
04.11.2009
na recept
"Intervet" Sarajevo
hormon

krave, svinje, koze, ovce, svinje, vidre, kunići, košute
meso krava 28 dana, mlijeko 48 sati
najduţe 5 godina od dana dostavljanja rješenja
ne daje se gravidnim životinjama

sub maj 14, 2011 10:30 am

Post Re: GMO goveđi hormon brzog rasta-rBGH ili BGH
http://www.youtube.com/watch?v=_GpqwZDb ... re=related

sub maj 14, 2011 11:48 am

Hvala za link @Safete. Mislim da sam vidio ovaj intervju i ranije još dok je bio na Vimeo filmovima.

Oprez sa tvrdnjama ovog Aleksića jer mislim da su mu neke tvrdnje bez osnova. Naročito u vezi sa sadnjom i prodajom ljekovitog bilja i prodajom preparata od ljekobilja.

uto maj 17, 2011 6:29 pm

Bejbisikter oni su probali i ovdje u Americi da to sprovedu ali srećom do sada nisu uspjeli. Pogledaj ovu doktoricu medicine šta kaže ako znaš engleski.

http://www.youtube.com/watch?v=spoucYXa3-A

uto maj 17, 2011 11:54 pm

Safet je napisao/la:
Bejbisikter oni su probali i ovdje u Americi da to sprovedu ali srećom do sada nisu uspjeli. Pogledaj ovu doktoricu medicine šta kaže ako znaš engleski.

http://www.youtube.com/watch?v=spoucYXa3-A

Pogledao sam dva nastavka ovog predavanja ove gospođe. U 2. nastavku je spomenula ovaj hormon brzog rasta kao primjer.

@Safete, otvori temu sa nazivom CODEX ALIMENTARIUS, pa priloži sve moguće što znaš. Ja postajem sve zabrinutiji. I ovdje kod nas u velikim tržnim centrima prodaju ORGANIC hranu, a ona je tretirana hemijom i još pri tom je genetski modifikovana. Luk, krompir, paradajz,...naravno, mnogo skuplje od GMO povrća sa pijace. Kupuju imućniji i misle da čine dobru stvar za svoje zdravlje i zdravlje najbližih. Prevara!

Ne bi me čudilo da se otkrije da je i meso iz naših prodavnica, ustvari, meso kloniranih životinja.
Niko im ne može ništa!
Džaba internet, džaba sve, ...šuti i trpi,...
Večeras na vijestima najnoviji ''federativni'' ministar zdravlja, Mesihović, obznanio da se kreće u osmogodišnji proces reforme zdravstva. Sve pod nadzorom i uz pomoć WHO,...Ova gospođa sa YT videa u prvom dijelu govori kako su povezani WTO i WHO, sinhronizovani, a sve bazirano na početnoj ideji CODEXA ALIMENTARIUSA koja je opet, rođena u glavi nirnberškog osuđenika.

pon maj 23, 2011 1:54 am

CODEX ALIMETARIUS
Vrlo vjerojatno da velika većina od vas nije čula za gore postavljeni naslov ovoga napisa zar ne? Ako pak niste, onda znači da je elita krupnog kapitala postigla svoj cilj ,jer im upravo to najviše odgovara ,kad biste znali što je codex njihov opstanak bi bio dobrim dijelom ugrožen A upravo to i želim postići ovim blogom ,jer codex dolazi i stavlja se u uporabu 31 prosinca ove godine ,možda vam to u ovom trenutku to ništa ne znači ,nakon što vam to pokušam objasniti što je to zapravo codex zasigurno će vam biti jasnije i počet će te razmišljati o tome tad će moj moralni cilj biti ispunjen. Što je zapravo ? Codex Alimentarius je skup pravila za regulaciju poljodjelstva i potpunu kontrolu hrane od sjemena do konačnog proizvoda .Pokušat ću na što jednostavniji način napisati što zapravo znači njegova primjena . -_---- Pod kodexom više nije potrebno označavati životinje koje su prilikom uzgoja bili podvrgnute genetskim modifikacijama ,što je do sad bilo obavezno .

-Povrće i sjemenska roba će biti podvrgavana zračenju ,što se jednim dijelom to već i primjenjuje na povrću i sjemenskoj robi radi transporta i nekvarenja ,pod codexom će takvi slični tretmani biti obavezni i za sve životinje
-Sve životinje koje se uzgajaju bilo za proizvodnju mljeka ili za proizvodnju mesa morat će dobivati MONSANTO hormon rasta i MONSANTO antibiotike
-Kompanija Monsanto je veliki proizvođač genetski uzgojenih životinja (vrlo podla , jedna od najpodlijih kompanija) ,usudio bih se reći i sotonistička.

-Ljudi će sve više i više obolijevati zbog genetski uzgojene hrane ,tad uskače farmacija lijekova,koja će stalno nuditi svoju pomoć u obliku već pripremljenih lijekova (svinjska gripa, ptičja gripa ,kravlje ludilo ,kozija gripa )da dobro sam napisao upravo su to lijekovi za njih, a ne bolesti .u dogledno vrijeme svi prirodni lijekovi će postati zabranjeni i označeni kao opasni .neka netko dokaže pri zdravoj pameti da je zdravije mlijeko iz tetrapaka puno kemikalija, nego moje proizvedeno na potpuno prirodan i organski način ili da je kemija zdravija od prirodnih pripravaka .

-Codex u osnovi sprečava i ukida prirodno i organsko ratarstvo kao i bilo kakav oblik proizvodnje hrane na prirodan i po božjem zakonu način ,da povežemo ,znači Codex će svu kontrolu nad hranom dati u ruke farmacije i monsantu kao najvećem proizvođaču genetski modificirane hrane .A ko se ostvare sve crne slutnje na policama trgovački centara u roku od 10 godina imati ćemo samo genetski uzgojenu hranu ,organski uzgojena hrana više neće postojati ,seljaci će svake godine morati kupovati sjeme od monsanta ,a njihovo sijeme ima ugrađen gen koji sprečava daljnju reprodukcuju .Ironija je u tome da ćemo možda u prosijeku duže živjeti ali će kvaliteta života biti slabija jer će prehrana biti slabija samim tim i prirodni imunitet našeg organizma slab ,upravo tu farmacija ima svoj dio kolača .A sad ono najstrašnije procjena je da će na svijetu od posljedica uvođenja Codexa umrijeti 3 milijarde ljudi .Zašto? upravo zbog gore navedenog ,zbog loše prehrane tj nezdrave i kemikalijama tretirane hrane i oslabljenog imuniteta .

-Koje je rješenje i što se može učiniti ?
Širite ovu vijest,recite svim prijateljima poznanicima ,suradnicima ,pišite meilove pišite blogove ,Što ako se codex uvede? u tom vam slučaju preporučujem da jedete što više doma uzgojene hrane ,okrenuti se domaćim obiteljskim gospodarstvima na njihovim gospodarstvima kupovati hranu .Stočari i ratari svakako trebaju sačuvati svoja domaća

sri jun 01, 2011 6:00 pm

sjemena iako u pravilu daju manje prinose ,kako stvari stoje sjeme će u budućnosti teško imate a da ne bude GMO .Na policama trgovački centara već dobrim dijelom postoje proizvodi sumnjive kakvoće ,upravo od velikih i najviše reklamiranih tvrtki .Politika u sprezi sa krupnim kapitalom vam omogućuje niske cijene hrane radi vašeg niskog standarda dopušta uništenje domaće proizvodnje ,izmišljaju brucelozu,ptičiju gripu,svinjsku gripu ,koziju gripu . upravo da bi unijela skeptičnost prema domaćoj proizvodnji i odmakla potrošača od mogućnosti kupnje hrane na obiteljskim gospodarstvima

sri jun 01, 2011 6:02 pm

Pogledajte ovu emisiju "Da mozda ne". Codex Alimentarius u Srbiji - Gospodari siromaštva. Diskusija o GMO.

http://www.youtube.com/watch?v=Gt8xSNW1 ... grec_index

čet jun 02, 2011 3:58 pm

Safet je napisao/la:
Pogledajte ovu emisiju "Da mozda ne". Codex Alimentarius u Srbiji - Gospodari siromaštva. Diskusija o GMO.

Pogledao emisiju nekoliko puta. Strašno!

@O.P.G. KOVAČ,
Da li ti svoje krave ''bocaš'' hormonima? Mislim, da li su te ugovorima prisilili da to radiš? Znam da je nezgodno pitanje, ali možda znaš za takav slučaj kod nas?

Ja sam to posredno saznao kada je jedna krava negdje kod Brčkog otelila 5-toro teladi.
Nema druge, nego da je krava bila pod hormonskim tretmanom radi veće mliječnosti, pa otelila neuobičajeno veliki broj teladi.

pon jun 06, 2011 10:42 pm

BejbiSikter je napisao/la:
Safet je napisao/la:

Pogledao emisiju nekoliko puta. Strašno!

@O.P.G. KOVAČ,
Da li ti svoje krave ''bocaš'' hormonima? Mislim, da li su te ugovorima prisilili da to radiš? Znam da je nezgodno pitanje, ali možda znaš za takav slučaj kod nas?

Ja sam to posredno saznao kada je jedna krava negdje kod Brčkog otelila 5-toro teladi.
Nema druge, nego da je krava bila pod hormonskim tretmanom radi veće mliječnosti, pa otelila neuobičajeno veliki broj teladi.

Ne vidim razloga da pitanje koje si uputio meni bude nezgodno .Veliki sam protivnik svega pomenutog .Moje krave proizvode mljeko isključivo od prirodne voluminozne krme ,i koncentrata kojeg nabavljam na našem tržištu ,
U koncentrirani dio krmiva sumnjam u zadnje vrijeme ,tako da sam ove godine posijao svoje žitarice i spremam se sam raditi smijesu od vlastiti žitarica .

U ovu našu napaćenu državu ulazi sve i svašta bez sustava kontrole ,tako da se u zadnje vrijeme pribojavam da i žitarice koje se uvoze, sadržavaju GMO i razno razne antibiotike.Nitko me ne prisiljava da koristim navedene hormone niti bi ih ikad koristio ,

uto jun 07, 2011 8:35 pm
Prikaži “stare” postove:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati priloge.

Traži:
Forum(o)Bir: