Sada je: čet nov 23, 2017 3:33 am.

Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Carine na proizvode iz Srbije i Hrvatske? 
Autor/ica Poruka

Post Re: Carine na proizvode iz Srbije i Hrvatske?
Ja sam zato da Bošnjaci, Srbi i Hrvati iz BiH jednom sjedu i dogovore se ko ljudi da je bolje da ide hljeb njihovoj djeci nego profiterima iz susjednih država.
Al to je već politika a mi postajemo polahko ako ništa slovenačka kolonija.
Ko ima pare taj i vlada.

sub feb 13, 2010 2:30 pm

mustafa je napisao/la:
Smatramo da je nemoguće uvođenje carina, posebno nakon potpisivanja CEFTA-e, i pomalo je smiješno da ozbiljni organi postavljaju neozbiljna pitanja.
pokušajte samo zamisliti šta će se dogoditit kada ljudi otlriju epidemiološku katastrofu sa brucelozom i vrlo opasnim (lični stav) igranjem vakcinama kod malih preživača i šta će se dogoditi kada ozbiljni ljudi shvate koliko smo mi neozbiljni i nestručni, pa nam zabrane kompletan izvoz hrane i počnu tražiti prije izdavanja viza za Hrvatsku i druge zemlje, da mi nemamo brucelozu u sebi.
S poštovanjem dr.vet.med. Mustafa

Mustafa vrli doktore od životinja, ja iako sam nestručan, nisam uopšte iz oblasti bioloških nauka, predvidio sam da će nas kao kužne izbjegavati, da ćemo morati u kužne karantine na granicama, donositi potvrde da ne bolujemo od kakve zaraze,....Sve sam predvidio ovo što ti kazuješ, izbjegavaće nas, zabraniti svaki izvoz hrane iz naše zemlje, preporučivati svojim turistima koji bi da nas posjete da ne odlaze u BiH,...Jednostavno, KATASTROFA JE VEĆ VIDLJIVA, OTPOČELA JE.

2002.g. sam pisao o ovome po forumima, isprovociran pojavom bruceloze (1998.g.) koja je do tada u BiH imala samo dva ili tri svoja distrikta. Sada imam isto mišljenje, ali pojava bruceloze kod UNDP ovaca doniranih Srebreničanima mi je nešto razjasnila: BRUCELOZA JE DIVERZIJA DUŠMANA BiH!

pet feb 19, 2010 11:54 am

ako zbog ugovora ne mognemo izbjeci uvoze moze li se uvesti kontrola, pa onoga ko uzveze nekontrolisano i zarazeno kaznit takvim kaznom da bi iste sekunde bankrotiro...
stet koje trpi drzava, zdravlje naroda i privrede su nemjernljive i valjda vaznije od priofita nekog kriminalca.

pet feb 19, 2010 3:12 pm

Definitivno sam za uvođenje carine. Zašto? Isključivo, jer bi BiH napokon nastojala da uredi sve propise iz oblasti carine. Bosanci i Hercegovci bi napokon bez "cenzure" uspjeli u namjerama da jedu sta i gdje hoce,bez sraha o porijeklu, i dobroj našoj priči: " Boga pitaj ko pravi pakuje, briše i nama protura" E kad bi se uredile carinski propisi,svi ostali klimavi stubovi naše male Bosne i Hercegovine bili bi stabilniji.

pet feb 19, 2010 3:38 pm

Nesposobna vlast bi mogla pojedinačno sa svakom državom posebno DOGOVORITI CARINE NA UVOZ PREHRAMBENO-POLJOPRIVREDNIH PROIZVODA U VISINI POSTOTKA UČEŠĆA POJEDINE DRŽAVE U OBLIKU PODSTICAJA. RECIMO, UVOZ MLIJEKA I MLIJEČNIH PROIZVODA IZ HRVATSKE OCARINITI U VISINI POSTOTKA PODSTICAJA U HR. ZA PROIZVODNJU MLIJEKA I MLIJEČNIH PROIZVODA.

pon jun 25, 2012 12:20 pm

Ugovorima iz CEFTE su predviđeni ti neki prelevmani da mi ocarinimo sve uvozno u visini podsticaja u državi izvoznici u BiH.
Nažalost, ministri poljoprivrede se mijenjaju, ali niti jedanog uvoznog proizvoda nismo oprelevmanili. Prema tome bh. poljoprivreda je na izdisaju,...Postajemo kolonija zavisna od okolnih država. Mir i ustajala žabokrečina su zavladali.

pon feb 11, 2013 2:31 pm

Mislim da je pametnije postaviti pitanje, kako svijest naroda dići na viši nivo,kako narod educirati da nas politička oligarhija skupa sa bankaroidima pljačka na svim poljima? .Najveće leglo kriminala je u poljoprivrdi ,i to je jedina istina .Pod hitno ukinuti federalno ministarstvo poljoprivrede, jer su poticaji i onako velikim dijelom bili usmjereni socijali i kupovini socijalnog mira i biračkog tijela.

Prodavanje magle jadnom narodu je poprimilo hipnotičke razmijere .
Ja kao proizvođač zdrave hrane se na silu deklariram od strane bijele mafije kao trovač a prerađivačka industrija u lancu odgovornosti ostaje netaknuta .

Gospodo draga od moje proizvedne litre mljeka ,živi :Veterinarska struka ,agronomska struka ,trgovina poljoprivrednom opremom ,papirna industrija ,kemijska industrija ,benziske crpke ,i Na kraju ću staviti Državu ,jer država kroz sustav oporezivanja od mene u proračun ubere duplo više nego što mi da natrag kroz ovaj nakaradni sustav poljoprivrednih poticaja.

PS, Kako stvari stoje ja ne proizvodim mljeko nego koncentrat od kojeg prerađivačka industrija napravi široku paletu nezdrave hrane ,nakljukanu aditivima ,,uh! Ljut sam ko leptir :twisted:http://www.dnevno.hr/info/78860-ekskluz ... -rata.html.

pon feb 18, 2013 1:54 pm
Prikaži “stare” postove:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati priloge.

Traži:
Forum(o)Bir: