Sada je: ned nov 23, 2014 6:59 am.

Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Kako jeftino doći do dobre kosačice 
Autor/ica Poruka

Post Kako jeftino doći do dobre kosačice
Krećući se puno po selima i prigradskim naseljima cijele BiH, uočio sam dosta starih kultivatora i kosačica koje su ostale neispravne zbog loših benziskih motora koji su tada serijski ugrađivani te stoje i propadaju po raznim šupama i tavanima.
Ponavljaju se priče...a kosila je dobro, je, na prodaju je....ma kol'ko daš.
Takve kosačice i kultivatore marke Rapid, Muta Gorenje, Aebi, Mundijal Labin itd, itd uz malo sreće možete kupiti po cijeni oko 700KM i ugraditi kineski dizel motor Kama 178F koji košta 650KM i + 100-200KM tekućih troškova i imate mašinu za izdašne uslove koja će se mnogostruko isplatiti.
Ukoliko ne mislite popravljati takve mašine jer uz njih imate i nove tipe,javite, prodajte ih poznanicima ili poklonite prijateljima kojima baš sve ne ide od ruke, učinite bilo što jer one imaju svoju vrijednost.
Sretno!

pet aug 28, 2009 8:53 pm
Web stranica

Post Re: Kako jeftino doći do dobre kosačice
onenin je napisao/la:
Krećući se puno po selima i prigradskim naseljima cijele BiH, uočio sam dosta starih kultivatora i kosačica koje su ostale neispravne zbog loših benziskih motora koji su tada serijski ugrađivani te stoje i propadaju po raznim šupama i tavanima.
Ponavljaju se priče...a kosila je dobro, je, na prodaju je....ma kol'ko daš.
Takve kosačice i kultivatore marke Rapid, Muta Gorenje, Aebi, Mundijal Labin itd, itd uz malo sreće možete kupiti po cijeni oko 700KM i ugraditi kineski dizel motor Kama 178F koji košta 650KM i + 100-200KM tekućih troškova i imate mašinu za izdašne uslove koja će se mnogostruko isplatiti.
Ukoliko ne mislite popravljati takve mašine jer uz njih imate i nove tipe,javite, prodajte ih poznanicima ili poklonite prijateljima kojima baš sve ne ide od ruke, učinite bilo što jer one imaju svoju vrijednost.
Sretno!

odlična ideja! svaka čast! :)

pet aug 28, 2009 10:08 pm

dobra tema u svakom slučaju.

Ipak teško je naći polovno a dobro jer mnogi naši zeljoradnici rade sa tom mehanizacijom dok ne crkne.Riječ održavanje se rijetko upotrebi tako da ima svega i svačega.

Ja samo pišem iz iskustva i neželim nikog da uvrijedim.

Ima hondinih dizel motora koji recimo pašu na MUTA gorenje kosačice.

ned jan 31, 2010 9:52 am

:D Više sam naglasio...polovno a jeftino!
Jeftina mašina, naravno uz dobrog majstora koji će izvršiti popravak, može biti vrlo isplativa investicija na ovakvoj krizi naročito zbog toga što same mašine imaju svoju tradiciju i dokazanu dugovječnost, češće otklanjam kvarove koji su nastali od zuba vremena i lošeg skladištenja nego što su nastali zbog svoje fabričke slabosti.
Prednost starih tipa kosačica je njihova robusnost koja je garant kompaktnosti cijelog proizvoda dok su novije tipe puno lakše i elastičnije zbog prekomjerne uštede na materijalima.
Mogu vam puno pomoći u svakom pogledu oko tih mašina jer servisiranje istih mi je profesionalna djelatnost. Možete poslati sliku bilo koje koja vam bude pri ruci za eventualnu kupovinu a ja ću dati procjenu isplativosti repariranja iste i druge savjete koji vam mogu biti od pomoći.

ned jan 31, 2010 8:57 pm
Web stranica

onenin je napisao/la:
:D Više sam naglasio...polovno a jeftino!
Jeftina mašina, naravno uz dobrog majstora koji će izvršiti popravak, može biti vrlo isplativa investicija na ovakvoj krizi naročito zbog toga što same mašine imaju svoju tradiciju i dokazanu dugovječnost, češće otklanjam kvarove koji su nastali od zuba vremena i lošeg skladištenja nego što su nastali zbog svoje fabričke slabosti.
Prednost starih tipa kosačica je njihova robusnost koja je garant kompaktnosti cijelog proizvoda dok su novije tipe puno lakše i elastičnije zbog prekomjerne uštede na materijalima.
Mogu vam puno pomoći u svakom pogledu oko tih mašina jer servisiranje istih mi je profesionalna djelatnost. Možete poslati sliku bilo koje koja vam bude pri ruci za eventualnu kupovinu a ja ću dati procjenu isplativosti repariranja iste i druge savjete koji vam mogu biti od pomoći.

ovo je dobra informacija. možda nam možeš napisati neku listu bolji strojeva eto počevši sa MUTA.

P.S. ja tražim manju roto kosu za traktor do 35KS pa ako šta znaš javi.

pon feb 01, 2010 8:24 am

a meni treba samohodna kiosilica benzinska...fina a jeftina:)
pa ako ko ima nek se javi sa svim karakteristima

sri feb 10, 2010 9:12 am

do koliko novaca i koja površina je u pitanju?

sri feb 10, 2010 9:14 am

imam kositi 8,5 dunuma nasada jagoda sto znaci da se kosi medjuredni prostor koji je manji od 8,5 dunuma ali nemam pojma koja je to povrsina....mi smo kupili jednu samohodnu kosilici pretprosle godine za 200 km ali je vec pocela pokazivati znakove da ce nas izdati kad nam bude najvise trebala...zato sad u zimskom periodu pokusavam pronaci sto bolje rjesenje

sri feb 10, 2010 9:17 am

bihac je napisao/la:
imam kositi 8,5 dunuma nasada jagoda sto znaci da se kosi medjuredni prostor koji je manji od 8,5 dunuma ali nemam pojma koja je to povrsina....mi smo kupili jednu samohodnu kosilici pretprosle godine za 200 km ali je vec pocela pokazivati znakove da ce nas izdati kad nam bude najvise trebala...zato sad u zimskom periodu pokusavam pronaci sto bolje rjesenje

e sad drugo pitanje: koliki je razmak između redova? predpostavljam da ste kupili vrtnu rotacionu kosilicu i sa njom to radili. vrtne kosilice su ok,ali ako je veća površina onda se pregrijavaju. sve zavisi koliko želite i možete uložiti,ali ako je velika površina onda tu može pomoći samo neki profesionalni ili poluprofesionalni stroj.
opet rabljena kosa od gorenja se do 2000km može naći.
pogledaj na pik.ba ili market.ba

sri feb 10, 2010 9:32 am

hvala za info:)

sri feb 10, 2010 10:07 am
Prikaži “stare” postove:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.