Sada je: uto feb 28, 2017 5:00 pm.

Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Stevia 
Autor/ica Poruka

Post Re: Stevia
VIDIKOVAC je napisao/la:
marko335 je napisao/la:
Vidikovac kako da stupim u kontak sa dadom, trebao bih da vidim oko sjemena lincure?

Ako ti nije teško da malo detaljnijije napišeš koju riječ o sadnji lincure, na kojoj nv, koje zemljište i sl.?
Pozdrav iz Sarajeva!

Prijatelju,
Pošalji Dadi privatnu poruku i on će ti se javiti, ma prekrasan je to čovjek. I ja sam od njega dobio malo sjemena. Da si bliže, dao bih ti malo, a ako nikne kad posijem, onda je još lakše.
Nisam se informisao o sadnji lincure, ali to nije problem, pun je internet informacija, a nisam ni mislio tragati. Jednostavno, ići ću principom paradajza, paprike itd., što sam više godina radio: u jednu posudu posijem sjeme; kad biljčice niknu, piiram ih i rasadim u čaše od jogurta i čekam da prođu majski mrazevi te ih rasadim na predviđeno mjesto.
Meni je jedan čovjek, koji inače bere i prodaje ljekobilje, donio tri biljke lincure s korjenom pa sam ih jesenas posadio na pčelinjak. Inače, donio ih je sa nadmorske visine veće od 1000 m, a ja sam oko 600 m. To može biti mali problem, ali mislim da će biti uredu jer je korijenje bilo baš masivno. No, divlja borovnica i brusnica sa iste visine nikad mi se nisu primile i odustao sam pa kupio uzgojenu američku borovnicu i brusnicu: borovnica se nekako drži, a brusnica nikako.

Pozdrav, svako dobro!

Ovdje su ljudi brali divlju lincuru ali je ona uspjevala na 1500 n/v i više tako da nisam siguran koliko može uspjeti na nižim visinama ali pošto je upitanje pitomo sjeme lincure možda to ne bude problem.
Pozdrav!

čet mar 15, 2012 8:58 am

Marko,
Rekao sam ti, ja sam jesenas presadio tri lincure sa visine veće od 1 000 m pa ćemo vidjeti šta će biti. Mislim ipak da će uspjeti jer je korijenje bilo moćno, a život se bori protiv neživota. Ako bude sve uredu, baš će me zanimati uporedba divlje i ove pitome koju ću tek posijati.

Inače, u prirodi je lincura zakonom zaštićena.

Pozdrav, svako dobro!

Lincura uspješno odbortala i eno je na pčelinjaku kao prava domaćica napeduje.

Pozdrav, svako dobro!

Zadnja izmjena: VIDIKOVAC; uto jun 26, 2012 7:06 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

čet mar 15, 2012 10:20 pm

VIDIKOVAC je napisao/la:
Nedavno se hvalim jednoj kolegici i očekujem da se zadivi, a ona mi kao usputno reče: "Moj Eso, pa eno ti stablo ginka u našem parku." Eto srećkovića i pametnjakovića!
Pozdrav, svako dobro!

Šta znači to, da je dovoljna grančica ginko-bilobe da se zabode u zemlju, te da biljka nikne?

Odoh sutra u park gdje znam za drvo ginko-bilobe. Bojim se da do sada narod nije očerupao to drvo što su parkaši posadili davno.

pon jun 25, 2012 9:19 pm

Bejbi,
To su ti reznice (može i položenice). Razlika: reznica je odrezana grančica i samostalno posađena u zemlju da se ožili (pomaže hormonalni prah) i to trebao biti klon biljke sa koje si uzeo grančicu, a položenica je neodrezana grana položena po zemlji, pa je na sredini zatrpamo zemljom, a vrh joj viri, dok je drugim krajem i dalje povezana sa matičnim stablom. Kad se ožili, odsiječemo i presadimo na novo mjesto.
Pronađi na internetu malo o razmnožavanju biljaka, imaš hrpu materijala, a tu ti spadaju i reznice i položenice. Kažu stručnjaci da ovim načinom bude slabiji korijen i kraći život biljke, ali ja nisam stručnjak, ja se samo malo zezam zarad hobija.

Svakodnevni primjeri. Ljudi od vrbe prave kolje za ogradu, a kolje se redovno primi i dobiju živu ogradu.

Kad kalemim šljivu na zerdaliju, odsječenim granama zerdalije zagradim kalem, a te odsječene grane se skoro pa redovno primaju. Eto.

Pozdrav, svako dobro!

uto jun 26, 2012 7:13 am

VIDIKOVAC je napisao/la:
Marko,
Rekao sam ti, ja sam jesenas presadio tri lincure sa visine veće od 1 000 m pa ćemo vidjeti šta će biti. Mislim ipak da će uspjeti jer je korijenje bilo moćno, a život se bori protiv neživota. Ako bude sve uredu, baš će me zanimati uporedba divlje i ove pitome koju ću tek posijati.

Inače, u prirodi je lincura zakonom zaštićena.

Pozdrav, svako dobro!

Lincura uspješno odbortala i eno je na pčelinjaku kao prava domaćica napeduje.

Pozdrav, svako dobro!

Pozdrav Vidikovac!
Šta bi sa uporedbom divlje i pitome lincure?
Jesu li se primile? Ako jesu kako ti se čini ta pitoma lincura?
Pozdrav iz Sarajeva.

čet sep 13, 2012 4:14 pm

Marko,
Uh, sunce mu garavo, što mi to napomenu. Da nisi napomenuo, ko zna kad bih se sjetio da sam dobio sjeme. To ti se zove rana senilnost. Nisam posijao, zaboravio, a divlja se primila jedna i dobra je.

Pozdrav, svako dobro!

čet sep 13, 2012 5:32 pm

VIDIKOVAC je napisao/la:
Marko,
Uh, sunce mu garavo, što mi to napomenu. Da nisi napomenuo, ko zna kad bih se sjetio da sam dobio sjeme. To ti se zove rana senilnost. Nisam posijao, zaboravio, a divlja se primila jedna i dobra je.

Pozdrav, svako dobro!

Ma ništa ne sekiraj nisi jedini:)
Drago mi je da se divlja primila.
pozzz

pet sep 14, 2012 8:53 am

Ma, ne sekiram se,
Odavno sam naučio na raznorazne belaje, ali mi ipak krivo što sam zaboravio. Znaš, "troje opanke" sam poderao dok sam dobio sjeme, a onda - zaboravio posijati, a sada razmišljam gdje li sam ga zaturio.

Ove godine sam stalno bio na pčelinjaku, prilično toga inovirao pa me to puno zaokupilo, tako da sam sve drugo zapostavio. Drago mi je da sam bar od reznica uspio odgojiti sadnice grožđa (crno i bijelo), a sada bi to trebalo posaditi u red i ljudski srediti (hoću i ja da malo budem Dalmatinac, bar s jednim redom).

Pozdrav, svako dobro!

pet sep 14, 2012 9:38 am

novi sam na forumu,pa me zanima ima li tko sjeme Evodije i kako do njega?????????? ;) pozdrav

pon apr 29, 2013 2:56 pm

Uh, otkad ja ovdje nisam bio! Kako život brzo piči!

Pozdrav, svako dobro!

uto feb 04, 2014 11:37 am
Prikaži “stare” postove:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati priloge.

Traži:
Forum(o)Bir: