Sada je: čet dec 18, 2014 11:01 pm.

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Upala vimena krave - mastitis 
Autor/ica Poruka

Post Upala vimena krave - mastitis
Upala vimena kod krava se često javlja kada farmer u želji da poveća davanje mlijeka krave počne istu tretirati hormonima.
Vidi temu o BGH - goveđem hormonu brzog rasta ili rBGH (rapid Bovine Growth Hormone). viewtopic.php?f=29&t=203

Kao što je poznato, sve vrste upala kod životinja liječe se primjenom vet. antibiotika.
Nova opasnost: Ljudi su takvi da su često spremni pustiti u prodaju ili predati u otkupnu stanicu mlijeko ne sačekavši određeni period vremena nakon primjene lijekova. Ja to razumijem da se farmeru mora isplatiti proizvodnja mlijeka.

E, tu dolazimo do najvećeg problema. Niko ne kontroliše mlijeko iako postoje ti razni certifikati HACCP, HALAL,...itd.

Pošto nikome ne vjerujem, ni u poštenje, ni u nečiju savjest, JA UOPŠTE NE PIJEM MLIJEKO NITI MLIJEČNE PROIZVODE, a bogami ni meso i mesne proizvode ne jedem (osim ribe)!

Postao sam prisilni djelomični vegy iako sam se ranije smijao ljudima koji ne jedu meso i mlijeko, te mesne i mliječne proizvode.

HBga, napisao sam, pa mi je sada lakše.

sub maj 14, 2011 10:47 am

Post Re: Upala vimena krave - mastitis
Zar nema nijedan uzgajivač krava ili ostale stoke, a koji je ugovorom o isporuci mlijeka/mesa prisiljen da tretira krave ovim hormonskim injekcijama da se javi, pa potvrdi ili demantuje da tretira krave rBGH ili sličnim hormonima?

@OPG KOVAC, tretiraš li ti svoje krave hormonima brzog rasta zbog veće mliječnosti krava?

pon maj 23, 2011 2:07 am

Mastitis je upala vimena. Ona se liječi antibiotikom a ne hormonom. Pozdrav, Safet

pon maj 23, 2011 5:13 pm

Ne! i nedaj bože, :evil: Veliki sam protivnik proizvodnje hrane po industrijskim i kemijskim načelima .Prije svega ja u svojoj štali imam krave sa visokim genetskim potencijalom za proizvodnju ,koju ja u dobroj mijeri i iskorištavam isključivo kvalitetnom voluminoznom krmom . Samo je činjenica da na koncentrirane krme koje nam dolaze iz uvoza nemožemo utijecati ,a vidjeli smo posljedni slučaj koji se desio u njemačkoj ,tako ,isto tako je činjenica da mi proizvođači u ovom slučaju mljeka ,za mljekarsku industriju proizvodimo ne sirovinu od koje oni onda rade jedan određeni prehrambeni proizvod ,nego mi proizvodimu u biti koncentrat od kojeg onda rade široku paledu nekvalitetne hrane .I onda u tetrapak završi surutka u koju se nakljukaju aditivi i koje kakve kemijske supstance i ljepo na police ...... :twisted:Kolega pročitaj moj post na temu GMO-a,mislim da će ti biti jasnije kakav sam proizvođač ,a tvoja skeptičnost je jednim dijelom i opravdana ,samo šta ja mislim da si ti prva žrtva kodex alimentariusa.

sri jun 01, 2011 6:18 pm

Safet je napisao/la:
Mastitis je upala vimena. Ona se liječi antibiotikom a ne hormonom. Pozdrav, Safet

Pa i ja to kažem, odnosno vidi prethodnu diskusiju, rekao sam:
BejbiSikter je napisao/la:
Kao što je poznato, sve vrste upala kod životinja liječe se primjenom vet. antibiotika.

Pošto je jeftinija analiza mesa i mlijeka na antibiotike, nego na hormone, pojava antibiotika u mlijeku i mesu bi bila indikacija da se uradi i analiza na hormone.

uto aug 09, 2011 1:14 pm

BejbiSikter je napisao/la:
Zar nema nijedan uzgajivač krava ili ostale stoke, a koji je ugovorom o isporuci mlijeka/mesa prisiljen da tretira krave ovim hormonskim injekcijama da se javi, pa potvrdi ili demantuje da tretira krave rBGH ili sličnim hormonima?

@OPG KOVAC, tretiraš li ti svoje krave hormonima brzog rasta zbog veće mliječnosti krava?

sri mar 27, 2013 8:33 pm
Prikaži “stare” postove:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati priloge.

Traži:
Forum(o)Bir: